Nie ste prihlásený.

českyslovenskyenglishdeutschpolsky

#1  Choroba sliviek | 27.05. 2011 09:00:01

garten-sk
Administrator

Choroba sliviek

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o radu, resp.identifikáciu choroby (napadnutia) sliviek, ktoré  sa prejavujú na listoch. Pokúšala som sa nájsť to   na internete, nepodarilo sa mi. Nie som odborník v tejto oblasti a preto by som Vás chcela poprosiť o radu, ako proti týmto chorobám bojovať, či by pomohol v tomto odbobí, t. j. po odkvitnutí, nejaký postrek. Podotýkam, že ide o stromy, ktoré sa nachádzajú v sade pri našej chalupe na samote patriacej k obci Sobotište (neďaleko Senice) a doteraz sme ich nijako chemicky neošetrovali. Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. KŠ Bratislava
Dotaz zákazníka firmy Kohaplant

sk garten-sk | (Eriophes padi) Choroba sliviek - Eriophes padi alebo Eriophes similis
Choroba sliviek - Eriophes padi alebo Eriophes similis (Eriophes padi)
sk garten-sk | (Eriophes padi) Choroba sliviek - Eriophes padi alebo Eriophes similis
Choroba sliviek - Eriophes padi alebo Eriophes similis (Eriophes padi)

#2  Choroba sliviek | 27.05. 2011 09:10:57

kohaplant
KOHAplant s.r.o.
Lokácia: Levice
Webstránka

Re: Choroba sliviek

Zdravim,
ide o roztoča z rodu Eriophes (Eriophes padi alebo Eriophes similis), ktory sa v slivkových výsadbách obcas zvykne vyskytnut. nesposobuje hospodarsky vyznamnu skodlivost a postupom casu sam mizne preto je riesenie ochrany proti tomuto skodcovi bezpredmetne.

Mimochodom, ak by ste chceli napriek vsetkemu silou mocou striekat, tak mozete pouzit akykolvek akaricid, ktory je netoxicky pre dravé roztoče. odporucit mozno pripravky na baze propargitu, ak robite bio system pestovania tak mozete pouzit vytazok z Azadirachta indica.

Ing. Marián Komžík, Kohaplant, spol. s r.o. Levice

Zápätie