Ing Cisarík Peter: Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o radu, resp.identifikáciu choroby  (napadnutia ) sliviek , ktoré  sa prejavujú na listoch. Pokúšala som sa nájsť to   na internete, nepodarilo sa mi. Nie som odborník v tejto oblasti a preto by som Vás chcela poprosiť o radu, ako proti týmto chorobám  bojovať, či by pomohol v tomto odbobí, t. j. po odkvitnutí, nejaký postrek . Podotýkam, že ide o stromy, ktoré sa nachádzajú v sade pri našej chalupe na samote patriacej k obci Sobotište (neďaleko Senice) a doteraz sme ich nijako chemicky neošetrovali. Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. KŠ Bratislava
Dotaz zákazníka firmy Kohaplant
sk
Choroba sliviek - Eriophes padi alebo Eriophes similis (Eriophes padi)
sk
KOHAplant s.r.o.: Zdravim,
ide o roztoča  z rodu Eriophes  (Eriophes padi  alebo Eriophes similis ), ktory sa v slivkových výsadbách  obcas zvykne vyskytnut. nesposobuje hospodarsky vyznamnu skodlivost a postupom casu sam mizne preto je riesenie ochrany proti tomuto skodcovi bezpredmetne.

Mimochodom, ak by ste chceli napriek vsetkemu silou mocou striekat, tak mozete pouzit akykolvek akaricid , ktory je netoxicky pre dravé roztoče . odporucit mozno pripravky na baze propargitu , ak robite bio system pestovania tak mozete pouzit vytazok z Azadirachta indica .

Ing. Marián Komžík, Kohaplant, spol. s r.o. Levice