Nie ste prihlásený.

#1  Co na balkon? | 19.01. 2010 12:51:26

Martin.Kmec
*

Co na balkon?

Hladam radu ake rastliny,ker,liana.. su vhodne na vy sadzbu do crepnika a pestovanie na balkone?
Mam predstavu o stale zelenej popinavej rastlinke s moznostou regulovat jej rast na balkone.
Balkon je orientovany na zapadnu stranu,slnecne svetlo je od poobedia.
Ako okrasny a dominatny prvok kvet a farbu ma zaujala "Lobelia ernus"
Ako dalsie uvazujem o "Podvojnik batatovy" black a red.
Prosim Vas o radu popripade navr na skombinovanie rastlin na vy sadzbu na balkon.
Dakujem
Martin Kmec

#2  Co na balkon? | 21.01. 2010 18:07:33

janko39

Re: Co na balkon?

Doporučuji webovou stránku www.vitejdoma.cz/zahradnik/  - není toho tam mnoho,ale můžete najít inspiraci pro Váš záměr.

#3  Co na balkon? | 25.01. 2010 11:46:19

Martin.Kmec
*

Dakujem Vam.

#4  Co na balkon? | 14.02. 2013 20:34:40

marika1

Ja som tiež riešila - čo na západný balkón, pretože minulé leto 2012 bolo nesmierne horúce, takže slnko sprálilo krásnu lobelku aj begónie veľkokveté. Muškáty klasické vydržali len tak tak, ani chryzantémovku nedoporučujem. Doporučujem popínavú (záves) mandevillu - mala by vydržať slnko, do truhlíka bidens-žlté kvietky s osteospermum -žlté, fialové kvety napr.  Do nádoby hlbšej - šľachtenú slnečnicu -odrodu Pacino-najmenšia odroda slnečnice.  Tiež aksametnice - nenáročné. Treba vyskúšať.

#5  Co na balkon? | 29.03. 2013 15:52:48

rastlinky.sk
Lokácia: Bratislava
Webstránka

Na balkón treba umiestňovať rastliny podľa množstva svetla alebo tieňa. Na slnečné miesta sú vhodné muškáty, sanvitálie, million bells, minipetúnie, aksamietnice aj lobelky a gazánie.

Do polotieňa begónie, fuksie, brečtan, petúnie, zvončeky. Letničky a klasické balkónové rastliny sa výborne kombinujú aj s trvalkami. Záleží aké veľké nádoby máme. Nezabúdajte na hnojenie a pravidelné zavlažovanie.

Rastlinky.sk - Pestovateľmi obľúbený katalóg zásielkovej služby

Zápätie