Martin.Kmec: Hladam radu ake rastliny,ker,liana.. su vhodne na vy sadzbu do crepnika a pestovanie na balkone?
Mam predstavu o stale zelenej popinavej rastlinke s moznostou regulovat jej rast na balkone.
Balkon je orientovany na zapadnu stranu,slnecne svetlo je od poobedia.
Ako okrasny a dominatny prvok kvet a farbu ma zaujala "Lobelia ernus "
Ako dalsie uvazujem o "Podvojnik batatovy" black a red.
Prosim Vas o radu popripade navr na skombinovanie rastlin na vy sadzbu na balkon.
Dakujem
Martin Kmec
marika1: Ja som tiež riešila - čo na západný balkón , pretože minulé leto 2012 bolo nesmierne horúce, takže slnko sprálilo krásnu lobelku aj begónie veľkokveté . Muškáty  klasické vydržali len tak tak, ani chryzantémovku nedoporučujem. Doporučujem popínavú (záves) mandevillu  - mala by vydržať slnko, do truhlíka bidens -žlté kvietky s osteospermum -žlté, fialové kvety napr.  Do nádoby hlbšej - šľachtenú slnečnicu  -odrodu Pacino-najmenšia odroda slnečnice.  Tiež aksametnice  - nenáročné. Treba vyskúšať.
Erich Seemann: Na balkón  treba umiestňovať rastliny  podľa množstva svetla  alebo tieňa . Na slnečné miesta  sú vhodné muškáty , sanvitálie , million bells , minipetúnie , aksamietnice  aj lobelky  a gazánie .

Do polotieňa begónie , fuksie , brečtan , petúnie , zvončeky . Letničky a klasické balkónové rastliny  sa výborne kombinujú aj s trvalkami. Záleží aké veľké nádoby  máme. Nezabúdajte na hnojenie  a pravidelné zavlažovanie .

Rastlinky.sk - Pestovateľmi obľúbený katalóg zásielkovej služby
Ďalšie informácie v článkoch o rastlinách
Popínavky na balkón: Tropaeolum majus Popínavky na balkón
Balkón nie je len o sedení alebo pestovaní 3 rastlín v malom kvetináči. Určite ste v nejakom časopise alebo na internete už videli plný a bohatý zelený balkón, ktorý sršal energiou a sviežosťou. Na takýto balkón však musíte mať aj čas - zalievať rastliny, prípadne …
Rastlinky.sk | 07.04. 2015