garten-sk: Prosba o radu sa týka tují Smaragd, ktoré si chceme vysadiť k záhradnému sedeniu, aby sme dosiahli nejaký tieň. Zaujíma ma, aký je pri sadení ideálny odstup medzi jednotlivými tujami, aby k sebe neboli ani veľmi blízko, ani ďaleko. V katalógu STARKL odporúčaju na l bm vysadiť 3 tuje, čo sa mi zdá príliš husto.
Dotaz zákazníka firmy Kohaplant
KOHAplant s.r.o.: Tuje Smaragd odporucam jednoznacne na vzdialenost 0,5m od seba. tuto mam vyskusanu a osvedcenu nielen ja osobne, mozete si byt ista, ze pri tomto spone a pravidelnom jarnom zostrihnuti vrchola dosiahnete presne vami zelany efekt.
prajem prijemny den

Ing. Marián Komžík, Kohaplant, spol. s r.o. Levice
kaluzna anna: Poradi mi niekto, kde na Morave zozeniem tuju smaragd vysoku cca 2-3 m, moze byt aj vyssia, potrebujem 5-8 kusov. prosim orientacnu cenu.
dik.
YOS: Vy si troufáte tak vzrostlý strom přesadit? Vyžaduje to roční přípravu kořínků a pečlivé zavlažování i listů po přesazení. Takto se mi podařilo přesadit jalovec prostřední Juniperus media - jehličnan, který byl více jak 10 let starý.

Všechno jde tak, jak má jít.
janula15: Dobrý deň. Chcela by som vedieť, ako možem moje tuje strihať, aby si zachovali svoj tvar. neviem presný názov. je to tmavá a voňavá tuja. Tie menšie nechcem strihať.
Fotografie: