Garten.cz (Zahrada-cs.com): Prosím o radu. Asi 2O r sme v našej záhradke nepestovali marhule. Odkedy nám všetky slivky a marhule odišli na šarku, pestujeme sme iba tolerantné odrody sliviek. V 10/09 som u Vás objavila Kuresiu. Sadenica bola silná, veľká, až prerastená, bála som sa, či sa ujme, aj vzhľadom na jesennú výsadbu. Na webe som o nej našla iba málo informácií. Ujala sa však krásne, ako aj všetky ostatné sadenice od Vás /stĺpovité jablone/.  Posledné asi 2-3 dni začínajú výhonky Kuresie vädnúť. Sadenica Kioto z druhej zásielky a z jarnej výsadby je bezchybná.  Myslíme na  moniliózu. Mali sme ju na staršej višni /Morellenfeuer/ ktorú sme  pred rokom zlikvidovali/spálili/. Myslíte, že ju môže ešte postrek zachrániť? Žiaľ, na prevenciu sme zabudli, nestihli... A dažďa bolo priveľa. Ďakujem za radu, prajem všetko dobré. Ch.
Dotaz zákazníka firmy KOHAplant s.r.o.
KOHAplant s.r.o.: Zdravim,
nie, postrek uz je neucinny. odporucam co najskor zrezat napadnute vyhony az do zdraveho dreva. ked uplynu dazde tak neuskodi sanitacny postrek mednatym pripravkom s pridavkom listoveho hnojiva.
prajem prijemny den

Ing. Marián Komžík, Kohaplant, spol. s r.o. Levice
Ďalšie informácie v článkoch o rastlinách
Prunus armeniaca 'Kioto'® - marhuľa (KOHAPLANT) Prunus armeniaca 'Kioto' ® - marhuľa
Veľkoplodá, veľmi atraktívna, červeno sfarbená a spoľahlivo rodiaca odroda …
KOHAplant s.r.o. | 01.04. 2009
Prunus armeniaca 'Sylvercot' ® - marhuľa (KOHAPLANT) Prunus armeniaca 'Sylvercot' ® - marhuľa
Veľkoplodá, veľmi skorá, spoľahlivo plodiaca francúzska odroda …
KOHAplant s.r.o. | 01.04. 2009