Iny111: Dobry den,

mal by som otazku ohladom slachtenia ovocnych drevin.

Pozname rozne druhy slachtenia drevin, napr opelovanim no takisto aj genetickym upravovanim(mutagenezou) - nahradzanim jednotlivych genov.
Boli zname pripady geneticky upravovanej repky olejnej ktoru vcely nechceli opelovat ba dokonca niektore aj uhynuli. Geneticky upravovanej kukurice, soje a pod. ktore su v niektorych krajinach dokonca zakazane.

Členské krajiny Európskej únie majú na základe platnej legislatívy EÚ možnosť zakázať hociktorú geneticky modifikovanú plodinu, ak majú vážne obavy z jej možného negatívneho vplyvu na spotrebiteľa.

Preto sa chcem opytat aky vplyv ma takyto druh slachtenia na cloveka co sa tyka ovocnych drevin ?
Je jasne ze nikto zatial nevie povedat aky to ma vplyv na cloveka kedze ucinky sa prejavia o 50-100 rokov.

Slachtitelske stanice dbaju doraz na vyslachtenie odrod velkych, bohato rodiacich, odolnych voci chorobam. Dba sa aj ake ucinky to ma na cloveka ? Upusta sa od klasickych prirodnych odrod a od klasickych slachtitelskych metod.

Da sa dostat k informacii ten ktory druh akou metodou bol slachteny(geneza istej odrody) ?
Existuje zoznam ktore odrody su "nebezpecne" ?
Kontroluje vobec niekto ten velky rozmach vsetkych tych odrod ?

Dakujem.
Naposledy upravil Iny111 (30.06. 2010 15:01:49)