Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobry den,
zdravim vas, mam jednu otazku a vy by ste mi snad mohli pomoct. zamilovala som sa do jedneho ihlicnanu a netusim ako sa vola, ani ako ho najst na nete.  Prosim vas ak to aspon tusite do akeho dru patri, potesite ma.
Je to rastlina ktora sa tu nevyskytuje, videla som ju v tunise, turecku, na juho talianska. Je to na prvy pohlad nejaky ihlicnan (ale mozno sa radi niekde inde), rastie do vysky aj 10-15 metrov, mozno viac, neviem. To co vyzera ako ihlicie su zblizka skor take sulce rastuce dohora.
Mam doma mozno aj lepsiu fotku ak by ste z tychto moc nevideli, ale ja myslim ze ste ten strom uz mozno aj na vlastne oci videli. Je krasny, na prvy pohlad je iny ako bezne ihlicnany. Ak budem vediet nazov, tak snad uz nebude zlozite a najdem na nete o nom podrobnosti.
dakujem velmi pekne. s pozdravom LE
Dotaz zaslaný mailem na Garten.cz
cz
Ihličnan
Ihličnan
cz
Ihličnan
Ihličnan
facebook: Jiří Horák Dle mého se jedná o Araucarii........... Ať roste ke spokojenosti. Nádherný stromek.......
15 červenec v 11:55

Marie Fárová Pane Jiří, já si nemyslím,. že je to blahočet - ten má myslím stejně dlouhé jehličky všude a tenhle je má ke konci větvičky nejkratší. Ale krásný jehličnan to je. :-)
15 červenec v 13:01

Jiří Horák Z té fotky se to nedá určit ale koukněta na Nemáte prosím ještě další fotky??????? Děkuji
15 červenec v 13:10

Erika Líšková no presne taký ako na tej prvej a tretej fotke, aj tieto boli foli fotene niekde na juhu. Ja som najprv bola presvedčená že araukaria to nebude, no ale vyzerá to že to bude nejaký iný druh.
díky za radu, idem hladať ktorá z nich to bude.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com