Garten.cz (Zahrada-cs.com): V prvom rade by som Vás chcel požiadať o starostlivosť červenej ríbezle.Čítal som že treba prihnojovať prípravkom Cererit. Rastie v blízkosti plota a v okolí je kopa buriny, žihľava dvojdomá sa ťahá po konárovch. Čítal som že ju treba ohradiť nejakým pletivom. Ake herbicídy použiť na hnojenie a aké na ničenie plazivca a žihľavy dvojdomej. Nechcem použiť Fondo fakt je dobrý pri porastoch v dlažbe mi zničil úplne všetko ani nie po veľkej dávke a dlažba sa neničí.Takže čo, je ju treba aj orezávať lebo z roka na rok je úroda slabšia a kríky sú teraz suché.
Ďakujem a tešim sa na odpoveď.Na internete som nič významné nenašiel. OCH
Dotaz zaslaný mailem na garten.cz
Iny111: So zihlavou mam skusenosti ze najlepsie je ju rucne vytrhat aj s korenom den po dazdivom dni. Vtedy sa da pekne vytiahnut aj s korenom. Najlepsie trhat v obdobi ked je este mlada ale uz dostatocne velka(aby ju bolo zaco chytyt odspodu), tesne predtym nez ma semena aby sa znova nerozosiala.

Cervena rybezla sa stepi myslim do meruzalky zlatej.
P.S. mnozit sa da jednoducho odrezkami.
Ďalšie informácie v článkoch o rastlinách
Ribes nigrum 'Ben Gairn' ® - ríbezľa čierna (KOHAPLANT) Ribes nigrum 'Ben Gairn' ® - ríbezľa čierna
Kry sú stredne veľké, vzpriamené, s dobrým bazálnym vetvením. Do plodnosti vstupuje skoro, rodí bohato a pravidelne, stredne neskoro – 3-4 dni pred odrodou Ben Lomond …
KOHAplant s.r.o. | 22.05. 2009
Ribes rubrum 'Tatran' - ríbezľa červená Ribes rubrum 'Tatran' - ríbezľa červená
Odroda vyšľachtená vo VÚOOD v Bojniciach. Patrí medzi moderné súčasné odrody. Plodí na dlhých strapcoch čo uľahčuje zber a predurčuje ju na pestovanie v stromkovej forme. Odroda patrí medzi neskoršie odrody, čím rozširuje obdobie zberu …
KOHAplant s.r.o. | 22.05. 2009