Ta však ja: čaute ludia, prepačte som tu novy, a do stromov sa moc nevyznam, no mam jeden problem, mam jeden stromček, asi smrek,, ja vobec neviem ale asi smrek, no a uplne mi odzltli konce, vsak vid foto, cely je akoby zoschnuty, chcel by som aby sa prebral k zivotu, pomozete mi niekto? No mam jednu poziadavku, ako by som ho ozivil aby som nepouzil chemicke pripravky? Chcem len prirodne, co poradite? Teraz je v tienu nevadi mu to? Poradte prosim,, foto
fotografia0966.jpg
a este nejake,, ale nechcem roztahovat toto forum,, .jpg/
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Pravděpodobně se jedná o smrk sivý - Pinus glauca Conica nebo jiný kuželovitý kultivar. Pokud má tento stromek ještě zelené pupeny tak možná ještě žije, ale nemá žádné jehlice na fotosyntézu. Podle nás jsou pupeny už zaschlé a stromek je K.O.
Ďalšie informácie v článkoch o rastlinách
Picea abies 'Kuchárik' - smrek obyčajný Picea abies 'Kuchárik' - smrek obyčajný
Tento kultivar vznikol v lesnej škôlke v Hornej Štubni, z výsevu v roku 1999. V roku 2001 boli vyškôlkované semenáčiky aj s týmto budúcim kultivarom. Zaujímavosťou je, že do 2 rokov neboli spozorované žiadne zvláštnosti v zraste ani vo vzhľade. V treťom roku sa …
Picea abies 'Tatiana' - smrek obyčajný Picea abies 'Tatiana' - smrek obyčajný
Pôvod: Obec Horná Štubňa, okres Turčianske Teplice, škôlka lesných a okrasných drevín nadmorská výška 650m n.m., pôda hlinito - piesočnatá kultivar Picea abies,Tatiana, objavený v roku 1996 z výsevu smreka obyčajného z roku 1994 …