Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý deň,
chcel by som si v Žiline zasadiť pár koreňov (cca 5) stolového hrozna (3 biele a 2 modré), podľa možnosti interšpecifické. Nechcem ho množiť len z odrezkov (takú možnosť v Žiline mám), ale chcel by som si zasadiť radšej štepy. Na Vašej www stránke som našiel ponuku "Stolové biele", či "Stolové modré" bez uvedenia odrody. Prosím Vás, mohli by ste mi napísať (prípadne aj doporučiť), ktoré odrody by som si mohol u Vás objednať ešte teraz v marci 2009? Bolo by to práve tých 5 kusov (5 odrôd), z toho 3 biele a 2 modré.

Za Váš čas a odpoveď srdečne ďakujem. PČ, Žilina

Dotaz zákazníka firmy KOHAplant s.r.o.
KOHAplant s.r.o.: Zdravim,
prikladam zoznam odrod, ktore mame v tejto sezone k dispozicii. Do vasej oblasti
vam z nich odporucam odrody Attica, Tereza, Nero, Prim a pomerne odolne sa javia aj chrupky.

Biely – Chrupka biela, Mohara, Mramornyj, Pannonia Kincse, Prim, Pomeranč
Ružový – Chrupka červená, Olšava, Večerka
Modrý – Alphons Lavalle, Cardinal, Madlenka červená, Nero
BEZSEMENNÉ – Attica
REZISTENTNÉ - Tereza

Prajem prijemny den

Ing. Marián Komžík, Kohaplant, spol. s r.o. Levice
Ďalšie informácie v článkoch o rastlinách
Vinič a pestovanie (NOVA PG) Vinič a pestovanie
Pokiaľ ste podľahli chuti sladkého a veľkoplodého hrozna, ktoré nechýbalo na žiadnom kráľovskom stole a hostine a máte vhodné miesto v záhrade na jeho pestovanie, môžete začať s pestovaním …
Rastlinky.sk | 09.12. 2014
Vitis vinifera 'Atica' - vinič hroznorodý (KOHAPLANT) Vitis vinifera 'Atica' - vinič hroznorodý
Stolový vinič patrí dlhodobo k veľmi obľúbeným druhom. Vyniká najmä osviežujúcou sladkou, vysoko šťavnatou, aromatickou chuťou plodov. Pestuje sa najmä v južných vinohradníckych oblastiach, vďaka moderným odolným odrodám sa však jeho pestovanie rozširuje čím …
KOHAplant s.r.o. | 13.03. 2009