Garten.cz (Zahrada-cs.com): Chcem do záhrady vysadiť /oblasť Veľký Meder/ hrušky. Otázka: Patrí odrodaABATE medzi u nás uznané odrody a je možné ju u Vás zakúpiť? Vyžaduje hruška  výsadbu aspoň dvoch stromkov? Ktorá podobná odroda by v prípade neexistencie odrody ABATE by mohla byť náhradou?

Dotaz zákazníka firmy KOHAplant s.r.o.
KOHAplant s.r.o.: Abate Fetel je stara kvalitna francuzska odroda, ktora sa dnes uz nemnozi prakticky nikde. Urcite by som si vedel predstavit jej nahradu odrodami Konferencia alebo Boscova, z novsich odrod sa tiez najde cely rad moznych nahrad.

Ing. Marián Komžík, Kohaplant, spol. s r.o. Levice
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Vážený pán inžinier,
s veľkým potešením som si prečítal Vašu odpoveď na moje otázky. Vaša svedomitosť a profesionalita je skutočne príkladná a ďakujem Vám. Ak dovolíte zostala jedna otázka, *či pri výsadbe hrušiek je nutné vysadiť dve hrušky kvôli opeľovaniu.* Nakoľko chcem mať v záhrade viacero rôznych druhov a záhrada bude zčasti aj okrasná a relaxačná, musím tomu prispôsobiť výsadbu ovocných stromov.
S pozdravom M

Dotaz zákazníka firmy KOHAplant s.r.o.
KOHAplant s.r.o.: Zdravim,
dakujem za velmi prijemnu odpoved. Ta moja je velmi jednoducha a kratka - pokial nemate na zahrade, ani u seseda ziadne hrusky, jednoznacne treba vysadit aspon dve odrody, samozrejme vzajomne sa opelujuce.

Ing. Marián Komžík, Kohaplant, spol. s r.o. Levice
Ďalšie informácie v článkoch o rastlinách
Hruška (KOHAPLANT) Hruška - intenzívne tvary hrušiek
Je množstvo názorov ohľadom termínu výsadby ovocných drevín. Jesennné i jarné obdobie majú svoje pozitíva a negatíva. V jesennom období je najmä u marhúľ a broskýň určité malé riziko vymrznutia, ale na druhej strane v jeseni vysadené stromky do zimy zakorenia …
KOHAplant s.r.o. | 19.03. 2009
Pyrus communis 'Conference' - hruška obyčajná 'Konferencia' (KOHAPLANT) Pyrus communis 'Conference' - hruška obyčajná 'Konferencia'
Jesenná odroda svetového sortimentu, najpestovanejšia vo svete. V Holandsku jej pestovanie zaberá 85% produkcie hrušiek. Plody sú typického fľaškovitého tvaru s charakteristickou hrdzavosťou na povrchu šupky. Chuť je veľmi dobrá, rozplývavá, aromatická …
KOHAplant s.r.o. | 19.03. 2009