Garten.cz (Zahrada-cs.com): Prosim Vas poradte s ohladom na Kysucke klimaticke podmienky aku slivku resp.ringlotu sa mi oplati vysadit. Mala by byt rezistentna odolna voci Sarke a ostatnym chorobam vacsie plody farba nie je dolezita stavnate sladke dobre odkostkovanie apodla moznosti aby rodila pravidelne a vo vacsom mnozstve.Rozhodujem sa medzi: Slivka domaca Ringlota zelena Cacanska najbola Cacanska leptoticaresp. ak nie je ani jedna vhodna skuste mi poradit nejaku inu.
Dotaz zákazníka firmy KOHAplant s.r.o.
KOHAplant s.r.o.: Vo vasej oblasti sa osvedcili odrody ako cacanska lepotica, cacanska najbolja, president, valor, herman, stanley, nebal by som sa vsak vyskusat aj cosi novsie - odporucam odrody jojo, tophit ci toptaste.
prajem prijemny den.

Ing. Marián Komžík, Kohaplant, spol. s r.o. Levice
Ďalšie informácie v článkoch o rastlinách
Prunus domestica 'Wazonova ringlóta' - slivka domáca (KOHAPLANT) Prunus domestica 'Wazonova ringlóta' - slivka domáca
Odroda veľmi podobná známejšej odrode Zelená ringlóta. Plody dosahujú strednú veľkosť (22 až 30 ) a sú symetrického guľovitého tvaru. Farba šupky je zelená, v plnej zrelosti prechádza do zeleno žltej. Dužina je šťavnatá a aromatická, dobre sa oddeľuje od kôstky …
KOHAplant s.r.o. | 19.03. 2009
Prunus spinosa - slivka trnková Prunus spinosa - slivka trnková
Opis: Z hľadiska vedeckej klasifikácie slivku trnkovú (Prunus spinosa) zaraďujeme do triedy vyšších dvojklíčnolistových rastlín (Rosopsida), radu ružotvaré (Rosales) a čeľade ružovité (Rosaceae). Slivka trnková alebo anglicky Blackthorn, nemecky Schwarzdorn, rusky …