Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý deň!
Poprosil by som Vás o radu. Chcel by som zasadiť a hlavne kúpiť oskurušu . Na Vašej webovej stránke ju ponúkate. Neviem, kedy je vhodné sadiť ju, do akej zeminy, slnko, orientáciu svahu, náročnosť na vodu a okolité rastliny, koľko stojí.
Mohli by ste mi zodpovedať prosím moje otázky? Teším sa na odpoveď, ďakujem. PV
Dotaz zákazníka firmy KOHAplant s.r.o.
KOHAplant s.r.o.: Zdravim,
oskoruse v ponuke mame, mozete si ich kludne kupit a vysadit kedykolvek nakolko su kontajnerovane. vdaka pokrocilej vegetacii vam ich vsak uz nevieme poslat, vyzdvihnut sa daju iba osobne v nasom zahradnom centre v kalnej nad hronom. zasielat zacneme opat az v oktobri.
co sa tyka narocnosti, oskorusa patri medzi velmi nenarocne ovocne druhy, rozhodne by som vsak nedoporucoval jej vysadbu v severnych polohach.
nakolko tvori velmi velke stromy, uz od zaciatku treba pocitat s tym ze bude potrebovat dostatocny priestor a prisposobit tomu aj vyber lokality. oskorusa sa vam tiez odvdaci za vyzivne hlbsie pody.
prajem prijemny den

Ing. Marián Komžík, Kohaplant, spol. s r.o. Levice
blesk26: Dobry den,

Minuly rok som si kupil oskoruse, hlavne kvoli jej drahocennym plodom a aj kvoli palenici, ktora ma zaujala. Pisete, ze mate presny opis na spravenie  spravneho kvasu, tak by som sa potesil, keby ste trochu aj obsirnejsie otom napisal.
A ak mate nejaku radu na jej hnojenie, lebo rastie strasne pomaly, za rok tak cirka 30 cm, je to normalne, viem, ze prve plody mozem ocakavat tak za 15 rokov, ale dobre podmienky by aspon dopomohli rychlejsiemu rastu
Ďalšie informácie v článkoch o rastlinách
Sorbus domestica - oskoruša (KOHAPLANT) Sorbus domestica - oskoruša
Zdroj najlepšej pálenky!!! Táto dlhoveká drevina dorastá do úctyhodných rozmerov, preto miesto na jej pestovanie vyberajte s rozvahou. Plody, pripomínajúce krížence hrušky a jarabiny, opadávajú zo stromu koncom leta …
KOHAplant s.r.o. | 21.02. 2009