Ing. Miloš Vymazal: Dobrý deň,
Chcela by som sa opýtať k voškám - uvádzate na ne viacero postrekov. Máme ich aj na ríbezliach aj na egreši. Ruže som postriekala Cyperom a vošky zmizli. Je možné teda Cyper použiť aj na ríbezle, egreše alebo je problém potom, že sa plody nebudú môcť konzumovať?
Ďakujem a pekný deň, NH
Dotaz zákazníka firmy KOHAplant s.r.o.
KOHAplant s.r.o.: Zdravim,
co sa tyka postrekov - VZDY sa treba drzat odporucanim vyrobcu, ktore je na obale pripravkov. v opacnom pripade nie je zarucena hygienicka cistota ovocia ani bezpecnost rastlin. nehovoriac o fakte, ze to na daneho chorobu ci skodcu nemusi vobec zabrat.
na vosky na ribezliach su pre tento rok povolene v SR iba pripravky Pirimor 50 WG a Vektafid A. v pripade ze mate este v zasobe ine pripravky, ktore boli z listiny povolenych pripravkov medzicasom vyskrtnute, nikto vam nemoze zakazat ich pouzitie, pokial ich vyuzijete pre sukromne ucely. v obchode ich vsak uz kazdopadne nekupite..
prajem prijemny den

Ing. Marián Komžík, Kohaplant, spol. s r.o. Levice
Ďalšie informácie v článkoch o rastlinách
Ribes nigrum 'Ben Gairn' ® - ríbezľa čierna (KOHAPLANT) Ribes nigrum 'Ben Gairn' ® - ríbezľa čierna
Kry sú stredne veľké, vzpriamené, s dobrým bazálnym vetvením. Do plodnosti vstupuje skoro, rodí bohato a pravidelne, stredne neskoro – 3-4 dni pred odrodou Ben Lomond …
KOHAplant s.r.o. | 22.05. 2009
Ribes rubrum 'Tatran' - ríbezľa červená Ribes rubrum 'Tatran' - ríbezľa červená
Odroda vyšľachtená vo VÚOOD v Bojniciach. Patrí medzi moderné súčasné odrody. Plodí na dlhých strapcoch čo uľahčuje zber a predurčuje ju na pestovanie v stromkovej forme. Odroda patrí medzi neskoršie odrody, čím rozširuje obdobie zberu …
KOHAplant s.r.o. | 22.05. 2009