KOHAplant s.r.o.: zdravím,
predovšetkým nezabudnite na dôkladnú výživu a závlahu, veľmi dobre na ne reaguje. rez je ideálne robiť na jar v období kedy už nehrozia mrazy. v prípade že rastie slabo, môžete hlbším rezom vyvolať silnejší rast.
prajem príjemný deň a veľa úspechov.

Ing. Marián Komžík, Kohaplant, spol. s r.o. Levice
janko39: Keďže máte tento bršlen na pníku,býva vrúblovaný obyčajne na bršlenu európskom,čo je drevina rastúca na vlhčích miestach - v hájoch,pozdĺž riek atp.Z toho vyplýva,že Vaša rastlina potrebuje rovnako vlhčiu podu,ale slnečné miesto,lebo len tak sa dobre vyfarbuje,no samozrejme na zimu sa zafarbí do ružovo-červena,čo na jar opäť zmizí.K tomu,ako bolo vpredu povedané,musí sa pridať odpovedajúca výživa,najmä na jar.Možno používať ĺadok,CERERIT a i. Rezať v predjarí,keď sa ukáže,ako prezimoval,vždy len toĺko,aby sa odstránili poškodzené,alebo zaschnuté konáriky,alebo také,ktoré priveĺa zahušťujú.
Ja mám tento Euonymus zasadený na záhone ako volne rastúci krík,ktorý nijako nerežem, zalievam a občas prihnojujem iba kvety okolo.Postupem doby sa "dopracoval" k pni hloha,po ktorom šplhá do výšky 2 m.
Ďalšie informácie v článkoch o rastlinách
Euonymus fortunei 'Emerald and Gold' - bršlen fortuneov Euonymus fortunei 'Emerald and Gold' - bršlen fortuneov
Elegantný nízky poliehavý vždyzelený krík, vhodný na pokrytie pôdy a nízke živé ploty alebo lemovanie záhonov. Má žiarivo-zelené listy so zlato-žltým lemom, ktorý rastline dodáva krásnu pestrosť. Znáša aj tieň, vápenatú pôdu a náročné stanovištia. Bršleny …
A.B.I.E.S. s.r.o. | 09.03. 2008