garten-sk: Dobrý deň. Mám záujem o kúpu citronovníka. Prosím o informáciu, kedy začnú zaštepené citronovníky plodiťa ktorý druh by ste mi doporučili. Ďakujem. Z
Dotaz zákazníka firmy KOHAplant s.r.o.
KOHAplant s.r.o.: Zdravim,
stepene citrusy prichadzaju do rodivosti velmi skoro, zvlast citronovníky. prve kvety mozete ocakavat prakticky okamzite. osobne vsak odporucam ich po odkvitnuti odstranit a v prvom - druhom roku sa venovat skor budovaniu pevnej koruny.
z odrod odporucam pre zaciatocnika meyeri, pripadne amalfitano.
prajem prijemny den

Ing. Marián Komžík, Kohaplant, spol. s r.o. Levice
facebook: Môžem prosiť dobrú radu na to, že ako môžem dobre starať o citrónovom stromčeku?
Budúci týždeň idem kúpiť a chcel by som aby mal citróny.
ďakujem vopred za pomoc EC

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
Erich Seemann: Citrónovník potrebuje v lete teplé slnečné miesto, na zimu ho treba umiestniť na chladné chránené miesto. Kvitne skoro počas celého roku a priebežne mu aj dozrievajú plody. Treba dávať pozor, aby sa prihnojoval hnojivo so zvýšeným obsahom železa, aby mu nežltli listy.
Naposledy upravil rastlinky.sk (03.12. 2013 13:25:54)

Rastlinky.sk - Pestovateľmi obľúbený katalóg zásielkovej služby
Ďalšie informácie v článkoch o rastlinách
Citrus limon 'Amalfitano' - citrónovník (KOHAPLANT) Citrus limon 'Amalfitano' - citrónovník
Odroda známa aj pod názvom Lunario alebo tiež chybným označením Kvaterson. Pochádza z oblasti Amalfi na Sicílii, rozšírený je najmä okolo Stredozemného mora …
KOHAplant s.r.o. | 12.02. 2010
Citrus x meyeri - citrónovník (KOHAPLANT) Citrus x meyeri - citrónovník
Citrónovníku veľmi príbuzný druh pochádzajúci z Číny. Je remontantný, čiže plodí celý rok, najviac však v zimnom období. Plody sú akostné, príjemne kyslé, v plnej zrelosti nasládle, dajú sa konzumovať aj so šupkou, ktorá je tenká a hladká …
KOHAplant s.r.o. | 12.02. 2010