Garten.cz (Zahrada-cs.com): Zdravím Vás,
so záujmom som si prezeral Vaše stránky. Zaujímajú ma ovocné dreviny. V mieste trvalého bydliska - okres Revúca, mám založený ovocný sad. Sú tam zastúpené skoro všetky druhy ovocných stromov.( cca. 250 ks.)

Mám však problém. Ovocné stromy sú napadnuté podľa mňa, ako laika, nejakou hubou, farby žltej. V prílohe Vám zasielam foto s napadnutými stromami.
Bol by som Vám veľmi vďačný, keby ste mi dokázali pomôcť, s čím to mám postriekať, aby to zmizlo. Niektoré stromy vypadli a rád by som aj dokúpil s Vašej ponuky. Ale aby dopadli tak, ako tieto na obrázkoch, radšej nie a prestanem sa tomu venovať. Podotýkam, že sad je ako hobby.

Na radu iných, som vyskúšal zelenú skalicu s nejakým fungicídom v predjarnom období. Výsledok však nebol adekvátny.

Za Vašu radu Vám vopred ďakujem VŽ
423-lisejnik-1.jpg
423-lisejnik-2.jpg
423-lisejnik-3.jpg
Dotaz zákazníka firmy KOHAplant s.r.o.
KOHAplant s.r.o.: Zdravím srdečne,
neide o hubovú chorobu ale o lišajníky, ktoré sú príznakom kúsok nevhodnej lokality - studené zimy a pomerne vysoká vlhkosť. lišajníky nie sú chorobou ako takou, dokonca ani poškodením a v podstate nemaju nejaky zasadny vplyv na rast a rodivost ovocnych drevin, su len akymsi indikatorom nevhodnej pestovatelskej lokality. aby sa eliminovala ich minimalna skodlivost, doporucujem vam ich odstranovanie napriklad drotenou kefou v predjarnom obdobi. POZOR !!!!  toto opatrenie vsak urcite nevykonavajte v pripade kostkovin!
Prajem prijemny den

Ing. Marián Komžík, Kohaplant, spol. s r.o. Levice
Ďalšie informácie v článkoch o rastlinách
Najčastejšie choroby záhradných rastlín Najčastejšie choroby záhradných rastlín
Ochrana rastlín proti chorobám je dôležitou súčasťou pestovania rastlín. Choroby neobchádzajú ani záhradky, v ktorých môžu niekedy poškodiť alebo zlikvidovať aj celú úrodu. Nevýhodou záhradkárov oproti profesionálom vo veľkovýrobe je relatívne slabá znalosť …
Computer Press, a.s. | 04.11. 2006