Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý deň .
Prosím  Vás  o  radu mame  Kiwi  odrodu  Arguta  .  Prezimovali  sme  ju na  medziposchodí v  panelaku  vo  veľkom kochlýku.  Na  jar  krasne  vyrašila  a  mala  krasne  listy  . Postupne sa na  nich  začal  objavovať  akoby  striebristý  povlak. Listy  postupne  schnú  a  opadávajú  .  Na  listoch  nie  je  vidiet žiaden  hmyz  .  Po  prenesení  na  balkon  sa  stav  nijko  nezmenil . Mozete  mi  prosím  poradit  v  čom  je  problém  a  ako  kiwi  ošetriť ? S pozdravom  SJ  Bratislava
476-kiwi-listy-1.jpg
476-kiwi-listy-2.jpg
476-kiwi-listy-3.jpg
Dotaz zákazníka firmy KOHAplant s.r.o.
KOHAplant s.r.o.: Zdravim,
ide o typicky pripad popalenia silnym slnecnym ziarenim, ktore sa vdaka preneseniu na balkon prejavilo o to silnejsie. doporucujem zmenit miesto pestovania alebo aspon zabezpecit tienenie. aktinidie maju slnko radi, nie vsak silne priame slnko, najma nie ked su pestovanie v nadobach.
prajem prijemny den

Ing. Marián Komžík, Kohaplant, spol. s r.o. Levice
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobry vecer,
chcel by som vas poprosit, ci by ste mi mohli poslat navod na pestovanie kiwi. Nedavno som si od vasich  predajcov co boli u nas predavat stromceky kupil kiwi a neviem ako sa o to starat. Vopred dakujem za odpoved.  PK
Dotaz zákazníka firmy KOHAplant s.r.o.
KOHAplant s.r.o.: Aktinidie ako typicke liany sa pestupu podobne ako vinic, vyzaduju vsak ovela menej starostlivosti. informcie ohladne pestovania najdete na nasej stranke , konkretne na tychto odkazoch:

prajem prijemny den a vela pestovatelskych uspechov.

Ing. Marián Komžík, Kohaplant, spol. s r.o. Levice
Ďalšie informácie v článkoch o rastlinách
Actinidia rubricaulis 'Weiki' - kiwi (KOHAPLANT) Actinidia rubricaulis 'Weiki' - kiwi
Synonymá a cudzie názvy: Bayern Kiwi (bavorské kiwi). Pôvod a rozšírenie: Nemecká odroda vyšľachtená na Technickej univerzite v meste Weihenstephan. Botanicky sa zaraďuje do druhu Actinidia rubricaulis, hoci býva často mylne zaraďovaná ako Actinidia arguta, z ktorej …
KOHAplant s.r.o. | 28.02. 2010