Panam: Dobrý deň, ešte som nikdy nič nepestoval takže budem mať možno hlúpe otázky...

Plánujem sadiť rôzne stromy a kry ako: orech, višna, jablko, granátovník, citrónovník, banánovník, egreš, čučoriedky...

1. Tieto stromky chcem však sadiť od semienka - teda z bio ovocia, ktoré by som si zakúpil. Preto mojou prvou otázkou je, či možno toto semienko zasadiť hneď na pozemku bez toho, aby som mal strach, že to nedorastie, nezničí vietor alebo nespáli prichádzajúca zima. Predpokladám, že keď sa takto môžu rozmnožovať ostatné stromy a kry voľne v prírode, môžem to aj ja robiť...
A tiež predpokladám, že všetky semiačka by sa mali sadiť teraz na jar kedy sa začína oteplovať - opravte ma ak sa mýlim.

2. V prípade, že by som tento rok túto výsadbu z nejakého dôvodu nestihol, predpokladám, že by som semiačka z ovocia mal nechať uschnúť na Slnku, aby vydržali na ďalší rok na výsadbu... Ako dlho takto oschnuté semiačka môžu vydržať "funkčné?"

3. Keď zo semiačok vyrastú malé stromky, tak by sa mali tieto stromky "orezávať," aby mali lepšiu úrodu. Teraz neviem čo mám vlastne na takom stromku orezávať bez toho, aby som ho nezničil. Predpokladám, že čím ma strom viacej konárikov, tým prinesie väčšiu úrodu. Opravte ma ak sa mýlim.
Naposledy upravil Panam (29.04. 2015 12:17:23)