garten-sk: Dobrý deň prajem!
Prepáčte, že Vás ruším, ale som urobil nejakú veľkú chybu pri postrekovaní jabloňov. Som dlhoročný úspešný pestovateľ. Teraz už mám len malú záhradu, kde mám zasadené pár viničov a jabloní. Striekal som vinič QADRISom, nakoľko mi zostalo dosť postrekov, pridal som k tomu veľmi malé množstvo ECLAIRu proti múčnatke, a 1% CALKOSANu proti pehovitosti jabĺk.

Žiaľ na tretí deň som uvidel strašný výsledok. Časť listov bolo spálené. Na vrchole lístkov zostal nezaschnutý lepkavý povrch, ktorý sa dá ešte aj dnes (po desiatych dňoch) roztierať.

Neviem v čom som urobil chybu. Tieto prostriedky som používal aj inokedy, síce v inej kombinásií.

Výsledok mojej chyby sú na priložených fotografiách.

Prosím Vás, ak je to možné, napíšte mi v čom som urobil chybu.

Ďakujem!
NA, Veľký Meder
Dotaz zákazníka firmy KOHAplant s.r.o.
629-jablon-spalene-listy-1.jpg
629-jablon-spalene-listy-2.jpg
629-jablon-spalene-listy-3.jpg
629-jablon-spalene-listy-4.jpg
KOHAplant s.r.o.: Zdravim,
chybou bolo, ze ste sa takpovediac zahravali s ohnom. rozhodne sa neoplati experimentovat s kombinaciami roznych pripravkov, najma ked tuto kombinaciu nemate overenu. vdaka kombinacii doslo mimo ineho aj k zosilneniu koncentracie pesticidov na neunosnu hranicu, ktoru uz rastlina nedokazala bez ujmy zvladnut. cely negativny dopad este zosilnilo horuce slnecne pocasie, ktore zintenzivni toto posobenie. do buducna odporucam rozhodne sa nezahravat s podobnymi kombinaciami a nestriekat stromky za plneho slnka.
Co sa tyka vysich poskodenych jabloni - mozete vyskusat oplach listov cistou vodou, aby sa co najviac z nalepeneho pripravku zmylo dole. nasledne odporucam draselno-vapenate hnojenie, ktore napomoze regeneracii a pomoze lepsej priprave stromov na zimu.
prajem prijemny den

Ing. Marián Komžík, Kohaplant, spol. s r.o. Levice
Ďalšie informácie v článkoch o rastlinách
Jablone - akú jabloň do záhrady: Braeburn (KOHAPLANT) Jablone - akú jabloň do záhrady
Blíži sa jeseň, čas jesennej výsadby ovocných stromov a krov. Ešte pred samotnou výsadbou sa treba rozhodnúť, aké ovocné stromy chceme pestovať a v akom sortimente …
KOHAplant s.r.o. | 23.09. 2016
Malus domestica 'Melodie' - jabloň domáca Malus domestica 'Melodie' - jabloň domáca
Osvedčená a obľúbená rezistentná odroda. Česká odroda. Patrí medzi prvé rezistentné odrody. Tvorí stredne veľké až veľké plody atraktívneho vzhľadu a sfarbenia, vďaka čomu je veľmi populárna aj na výstavách ovocia a niekoľko krát vyhrala dokonca celoštátnu …
KOHAplant s.r.o. | 23.09. 2016
Malus domestica 'Kidd`s Orange' - jabloň domáca (KOHAPLANT) Malus domestica 'Kidd`s Orange' - jabloň domáca
Pôvod a rozšírenie: Odroda pochádza zo šľachtenia šľachtiteľov L.H.Kidda a Hawkeiho z Nového Zélandu. Vznikla krížením odrôd Red Delicious x Coxova reneta. U nás sa pestuje od roku 1965 a to najmä v záhradách …
KOHAplant s.r.o. | 03.02. 2010
Malus domestica 'Coxova reneta' - jabloň domáca (KOHAPLANT) Malus domestica 'Coxova reneta' - jabloň domáca
Synonymá a cudzie názvy: Cox`Orangen Renette, Cox`Orange Pippin. Pôvod a rozšírenie: Jej pôvod je v Anglicku, kde je známa od roku 1830. Ako semenáč odrody Ribstonské ju vyselektoval M.R.Cox v Colbrook-Lawn. U nás bola rozmnožovaná od roku 1883. Obdobie jej hlavného …
KOHAplant s.r.o. | 25.01. 2010
Malus domestica 'Starkrimson Delicious' - jabloň domáca (KOHAPLANT) Malus domestica 'Starkrimson Delicious' - jabloň domáca
Synonymá a cudzie názvy: Bisbee Red Delicious. Pôvod a rozšírenie: Pochádza z USA. Objavený bol ako mutácia odrody Delicious červený. U nás bol do Listiny registrovaných odrôd zapísaný v roku 1970 …
KOHAplant s.r.o. | 26.01. 2010
Malus domestica 'McIntosh Red' - jabloň domáca Malus domestica 'McIntosh Red' - jabloň domáca
Pôvod a rozšírenie: Je to semenáč odrody Fameuse známy od roku 1870. Pôvodom pochádza z Kanady, kde ho vyšľachtil G.Mc.Intosh. U nás sa rozširuje od roku 1970. V okolitých krajinách sa pestuje najmä v Poľsku. Vyselektovaných bolo niekoľko klonov, z ktorých …
KOHAplant s.r.o. | 11.02. 2010
Malus domestica 'Oldenburgovo červené' - jabloň domáca (KOHAPLANT) Malus domestica 'Oldenburgovo červené' - jabloň domáca
Synonymá a cudzie názvy: Geheipurat Dr.Oldenburg, Oldenburg. Pôvod a rozšírenie: Odroda pochádza z Nemecka, kde vznikla ako púčiková mutácia pôvodnej odrody Oldenburgovo /Hammersteinova x Baumanova reneta/. Do LRO bola zaradená v roku 1983. Jej rozšírenie je najmä …
KOHAplant s.r.o. | 24.02. 2010
6094-malus-domestica-wagenerovo-jablon-domaca.jpg Malus domestica 'Parména zlatá' - jabloň domáca
Synonymá a cudzie názvy: Winter Goldparmäne, Reine des Reinettes, King of the Pippins. Pôvod a rozšírenie: Kedysi bohato rozšírená tržná odroda, pestovaná takmer všade - v záhradách aj veľkovýsadbách. Prvá písomná zmienka o nej je z roku 1780, u nás je …
KOHAplant s.r.o. | 14.03. 2010
Malus domestica 'Matkino' - jabloň domáca (KOHAPLANT) Malus domestica 'Matkino' - jabloň domáca
Synonymá a cudzie názvy: Nonnetit, Mother, Mutterapfel, Nalezenče z Roztok a iné. Pôvod a rozšírenie: Odroda pochádza z Boltonu v USA. Na jej rozšírení u nás i v zahraničí sa hlavnou zásluhou podpísali záhradkári. Pre svoju adaptabilitu a veľké plastickosť …
KOHAplant s.r.o. | 28.01. 2010
Malus domestica 'Zvonkové' - jabloň domáca Malus domestica 'Zvonkové' - jabloň domáca
Synonymá a cudzie názvy: Glocken apfel, Echter Glocken, Altländer Glocken, Pomme Cloche. Pôvod a rozšírenie: Pôvodom neznáma zimná odroda rozšírená najmä v západnej Európe. U nás je rozšírená najmä v záhradách južného Slovenska …
KOHAplant s.r.o. | 08.02. 2010
Malus domestica 'Spartan' - jabloň domáca (KOHAPLANT) Malus domestica 'Spartan' - jabloň domáca
Pôvod a rozšírenie: Odroda vznikla v Kanade krížením odrôd Mc Intosh x Newton. Do LRO bola zaradená v roku 1970. Jej rozšírenie je hlavne v stredných a vyšších polohách …
KOHAplant s.r.o. | 16.02. 2010
Malus domestica 'Wagenerovo' - jabloň domáca Malus domestica 'Wagenerovo' - jabloň domáca
Pôvod a rozšírenie: Stará americká odroda. U nás bola rozšírená hlavne v záhradách a v malej miere i vo výsadbách.. Znaky a vlastnosti stromu: Stromy rastú zdravo, tvoria menšie súmerné, viac do šírky rastúce koruny. Dobre rozvetvuje a tvorí krátky rodivý …
KOHAplant s.r.o. | 08.03. 2010
Malus domestica 'Alkmene' - jabloň domáca Malus domestica 'Alkmene' - jabloň domáca
Pôvod a rozšírenie: Je to kríženec odrôd Oldenburgovo x Coxova reneta. Pochádza z Műnchebergu v Nemecku, kde je aj najviac rozšírená. U nás sa pestuje od roku 1965 …
KOHAplant s.r.o. | 24.03. 2010